pátek 7. srpna 2015

Pokročilý zkracovač odkazů Otevrit.cz - jak jej využít pro #czaffil?

Zkracovače odkazů – používat či nepoužívat pro affiliate marketing? Za mě ano - pro specifickou propagaci (sociální sítě, mailing, fóra apod.) se dají dobře využít „zkrácené“ odkazy, které v sobě nesou affiliate link.

Na první pohled ničím neukazují, že proklikem si k sobě návštěvník uloží „koláček“ a někomu při případné objednávce přistane v účtu provize. Je to cesta, kterou se můžete na začátcích affilácké propagace vydat. A můžete podporovat nejenom finální mateřské e-shopy, ale třeba i vlastní AFFILOshopy.

Jak pracuji já se affiliate odkazy


Osobně na svých webech používám interní přesměrování affil linků, takže vypadají jako interní proklik – nazevdomeny.cz/nazev-produku/ - k samotnému přesměrování mám napárované statistiky prokliků a ukládají se i refferery (URL, ze kterých návštěvník přišel).

Je to jednoduchá cesta pro strohou analytiku konverzní návštěvnosti. Takové řešení si můžete nechat navrhnout na míru, případně využít nějaké hotové řešení, plugin apod. Případně můžete použít už hotový systém, který umí rychle vytvářet odkazy dle vámi zadaných pravidel – jako je třeba... ten, o kterém jsem dnes připravil článek :)

Jak použít Otevřít.cz pro affil promo


Po jednoduché registraci na hlavní stránce webu (nebojte – nemusíte zadávat velikost svých trenek a datum narození vaší babičky – jen e-mail a heslo) můžete založit kampaň/šablonu, která se bude používat pro vaše přesměrované odkazy.Můžete vložit prefix (vloží se před samotnou url - takový affil kód má CJ) i sufix (vloží se za url - sem patří všechny sledovací a affiliate parametry). Těchto šablon / kampaní si můžete vytvářet kolik potřebujete. Zpravidla si pro každý web vytvořím jednu a s tím si vystačím.

Pokud znáte nástroj Backlink generator od CJ, tak podobnou funkci splní i otevrit.cz. Například:

  1. Založíte si kampaň například pro PradloElisa.cz (jeden z e-shopů, který je zapojený v affiliate síti AFFILO.cz). 
  2. Nazvete ji PradloElisa affiliate. 
  3. Prefix necháte volný. 
  4. Do sufixu doplníte svoje affiliate id (v podobě ?a_box=semdoplntevaseID). 
  5. A dejte Uložit. 
Na hlavní stránce už můžete v rychlosti vytvářet nové a nové zkrácené odkazy s přednastavenou šablonu pro PradloElisa. A ke všem odkazům máte i statistiky prokliků. Rychle, jednoduše a spolehlivě. 

Po vytvoření odkazu si můžete vybrat variantu URL, kterou chcete používat – většinou budete variovat otevrit.cz se subdomenou v názvu vaší kampaně apod.Tohle řešení vám šetří čas při tvorbě většího množství odkazů a máte k jednotlivým odkazům i statistiky. A co je ještě zajímavější, tak je to celé zadarmo. Proč toho tedy nevyužít?


Tip:

Žádné komentáře:

Okomentovat