pondělí 7. září 2015

Co získáte díky propojení Google Analytics s Google AdWords?

Google AdWords z pohledu nástroje Google Analytics

Jestliže inzerujete v reklamním systému Google AdWords, bude vás jistě zajímat, jakou výkonnost mají vaše PPC kampaně. Pouhým vyhodnocováním kampaní v rozhraní Google AdWords získáte pouze jednostranný pohled na vaše kampaně. Pro objektivnější vyhodnocení doporučuji ještě využít nástroj Google Analytics, díky němuž získat náhled na PPC kampaně ze zcela jiné perspektivy.

Proč propojit účet Google AdWords v nástroji Google Analytics?

Prokliky, počet zobrazení, míra CTR, konverze, cena za konverzi, maximální CPC jsou data, která naleznete právě v Google AdWords. To ale opravdu nestačí. Tedy alespoň mně to vůbec nestačí. Díky propojení vašeho účtu Google AdWords v nástroji Google Analytics se vám zobrazí široká škála metrik, které obvykle používáte pro vyhodnocování návštěvnosti ve vaší webové analytice. Zkusme se na to tedy podívat detailněji.

Co to je automatické značkování nebo-li autotagging?

Automatické značkování přidá k cílové URL u vaší reklamy jedinečné ID (tzv. gclid).Díky tomuto jedinečnému ID pozná Google Analytics celou řadu informací o kliknutí. Právě proto doporučuji mít zapnuté automatické značkování. Pak v podstatě u Google AdWords není důvod využívat manuální značkování, které v sobě obsahuje velmi málo informací k případnému vyhodnocení kampaní.


Jak to použít při propagací kampaní v AFFILO.cz?

Propojte si své Analytics k AFFILOshopu s AdWords a využívejte většího množství dat a lepších možností vyhodnocování PPC inzerce.


Co teď ?!?

  1. Zaregistrovat se do affiliate sítě AFFILO.cz - zabere to minutku!
  2. Spustit si vychytaný AFFILOshop (zdarma) - E-shop naplněný zbožím vydělávající na provizích
  3. Jít na Kompletní seznam návodů pro affiláky a marketéry
  4. Sledovat nás přes Twitter, Facebook nebo RSS zdroj
  5. Diskutovat s ostatními affiláky o zkušenostech na Affiliate-Forum.cz
  6. = Konečně úspěšně začít vydělávat na internetu :o)

Žádné komentáře:

Okomentovat