čtvrtek 11. července 2013

Affiliate není vhodný pro branding, ale známý brand je výhodou

Mnoho majitelů eshopů/služeb si myslí, že spustí affiliate program a najednou budou mít všude po internetu bannery a bude vidět jejich značka. Bohužel tak to u affiliate nefunguje.

Affiliate není vhodný na branding, spíše se u něj dá využít toho, že značka již je známá.  


Brand

Známá značka s reklamou v televizi a dalších médiích má lepší konverze, protože jí lidé důvěřují a znají ji.

Bannery méně známých značek mají nižší proklikovost, vyšší proklikovost je pouze u skvěle zpracovaných bannerů.

Pokud jste "neznámý" eshop, je lepší na bannerech využít značky propagovaného produktu, která je prověřená a lidé ji obecně znají. Častokrát dochází k prokliku právě díky známé značče, kdy návštěvník se chce vrátit k opakovanému nákupu a nebo k "okouknutí" nové aktuální nabídky.

V případě, že jste neznámý eshop a nabízíte nové neznámé produkty, musí být bannery dokolale zpracované, aby zaujaly a návštěvníka namotivolaly k prokliku a návštěvě.

Z vlastních zkušeností vím, že výdělky u "provařených" značek jsou řádově vyšší, než u neznámých.

Samozrějmě předpokládám, že banner bude umístěn na obsahově související stránce, jinak děláte někomu branding téměř zdarma :o)

Jaké zkušenosti máte s brandingem v bannerech vy?

2 komentáře:

 1. Tak tak. Ono nejlepší je to tak, když affiliate se dělá až na brandovanou značku. Odpadnou tím problémy s parazitováním jak ze strany konkurence či partnerů, kdy obojí se vyrojí ve větším množstvím (a hůře kontrolovatelném) právě se spuštěním affiliate.

  Jinak je samozřejmě jiná liga propagovat známý eshop či naopak nějaký malý eshop. A to i za cenu nižší konverze, je lepší zvolit zmiňovaný brand :)

  Mám zkušenost, že rozdíl mezi výše uvedeným, tedy propagací brandovaného a nebrandovaného, byl i trojnásobný (prádlo) :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář.

   Právě řeším čím je, že 2 eshopy s obdobným zbožím propaguji stejně a výnos se liší několikanásobně. Jeden má známější brand, více recenzí na heurece a propracovanější servis. Takže to bude tím známějším brandem ;-)

   Smazat