středa 15. července 2015

Jak jsem si založil vlastní e-shop za jeden den

Jak jistě mnozí víte, affiliate síť Affilo.cz umožňuje spuštění e-shopu na vaší vlastní doméně a to vše za méně, jak jeden pracovní den.

Spuštění vlastního e-shopu a navíc takto rychle zviklalo i mě. Jak jsem tedy postupoval a stihl jsem to skutečně za jeden jediný den?


Pro spuštění vlastního shopu potřebujete jediné - volnou doménu. Jelikož jsem v tomto segmentu žádnou volnou doménu neměl, registroval jsem si doménu novou. Pro registraci nové domény jsem použil osvědčený Wedos.


Registrace nové domény


Registrace domény Wedos
Do pole Registrace domény jsem vložil název domény, u které jsem chtěl ověřit její dostupnost. Jelikož jsem chtěl e-shop zaměřený na spodní prádlo, zkusil jsem zadat doménu damske-podprsenky.cz.

Moje vybraná doména byla volná (sám se tomu stále divím :D), mohl jsem tedy pokračovat kliknutím na tlačítko Objednat.


Kontrola doménového jména

V této části jsem zkontroloval název domény, zda se skutečně jedná o doménové jméno, které jsem chtěl registrovat (hlavně pozor na překlepy :-). Vybral jsem dobu, na kterou chcete doménu registrovat, a zatrhl volbu "po dokončení objednávky neobjednávat webhosting". Po potvrzení souhlasu se smluvními podmínkami společnosti Wedos a kliknutím na tlačítko Pokračovat k objednávce jsem se dostal k dalšímu kroku.Nastavení DNS serverů a údajů pro NIC

V této části jsem nechal volbu DNS server nastavenou na hodnotě WEDOS. V poli Kontakty jsem vyplnil svoje údaje u CZ NIC (pokud tyto údaje nemáte, nebo jsou pro vás tato pole španělskou vesnicí, nechte je prázdná, tedy tak, jak to je vidět na obrázku).

Po odsouhlasení obchodních podmínek jsem přešel k dalšímu kroku.


Nastavení CZ NICPřihlášení, registrace nového uživatele

Následovalo přihlášení k mému již existujícímu účtu. Pokud jej vy nemáte, můžete si na této stránce založit účet nový.

Přihlášení/registrace uživateleÚdaje o majiteli domény

Zde jsem vyplnil údaje o své osobě. V této sekci doporučuji zatržení zaškrtávacího políčka umístěného pod formulářem, které umožní uložení údajů pro použití při příští registraci služeb Wedosu.
Určení majitele domény
Fakturační údaje

Obligátní sekce fakturační údaje - opět jsem vyplnil a opět jsem využil zaškrtávacího políčka pod formulářem, které vyplněné údaje uloží pro příští registraci služeb.

Fakturační údajeKontrola správnosti údajů, dokončení objednávky

V tomto, poslední kroku objednávky, jsem si zkontroloval všechny uvedené údaje - o doméně, o mé osobě, o fakturaci, ...

A konečně jsem celý proces objednávky dokončil kliknutím na tlačítko Dokončit objednávku.Zaplacení domény

Obratem jsem obdržel e-mail, který mi Wedos zaslal a který obsahoval pokyny k platbě. Jelikož jsem chtěl mít vše rychle vyřešené, využil jsem odkazu pro on-line platbu.

Změna A záznamů

Po zaplacení domény jsem se přihlásil do rozhraní Wedosu a klikl na pole Zákaznická administrace.


Zde jsem v levém postranním menu vybral položku DNS, vybral doménu, na které jsem chtěl provozovat svůj AFFILOshop a klikl na ikonku pro editaci.


Zde jsem změnil oba A záznamy a to opět kliknutím na ikonu editace .


Záznamy domén


 Obě hodnoty jsem změnil na 217.16.182.55 a uložil kliknutím na tlačítko upravit.
V posledním kroku jsem musel odebrat dva zápisy o IPv6 adresách, které vedou na Wedos a dělaly by rotyku například při sdílení produktů na Facebook.

Zápisy jsem smazal kliknutím na červený křížek u dvou řádků s označením typu AAAA, tedy u těch, které jsou na uvedeném obrázku označeny červenou šipkou. U obou zápisů vyskočilo potvrzení o smazání, to jsem potvrdil klepnutím na tlačítko OK.Doména zaregistrovaná, vše potřebné nastavené, přešel jsem tedy k vyplnění objednávky pro svůj nový AFFILOshop.

Vše se podařilo tak, jak má a já mám svůj vlastní e-shop se spodním prádlem :-P.

A jak ten můj shopík, který jsem zvládl zřídit za jeden den vlastně vypadá?