středa 1. července 2015

Jak vybrat a umístit propagační prvky na svůj web

Po přihlášení do systému Affilo.cz přejděte do sekce Reklamní kampaně, kde si vyberte kampaň, kterou chcete propagovat, v našem modelovém případě se bude jednat o propagaci e-shopu Janie.cz. Proklikem na příslušném řádku na políčko Akce se dostaneme na detail kampaně.


detail kampaně

Vložení textového odkazu

Nejjednodušší a také nejúčinnější formou propagace je odkazování pomocí textového odkazu. Svůj unikátní odkaz naleznete v sekci Váš affiliate odkaz. Jedná se o identifikátor, který má každý affiliate partner unikátní a podle kterého systém dokáže párovat provize. Vygenerovaný kód stačí pouze zkopírovat a vložit na svůj web.

vložení provizního kódu na web

Cílení na kategorii produktů a konkrétní produkty

Ne všechny návštěvníky je vhodné posílat na domovskou stránku propagovaného e-shopu. Potenciální zákazníci často hledají spíše specifičtější sortiment zboží (kalhotky tanga) či dokonce konkrétní produkty (Tanga Anais Liv). Vyberte si tedy konkrétní kategorii produktů, či konkrétní produkt, v našem případě budeme chtít cílit na sekci kalhotky tanga, zkopírujeme si celou URL kategorie, která je: http://www.janie.cz/kategorie/kalhotky-a-tanga a k URL přidáme svůj konverzní kód. Ten najdete v části Váš affiliate odkaz a bude vypadat takto: ?a_box=AffiliateKod Celý affiliate odkaz propagující kalhotky tanga tedy bude mít následující znění: http://www.janie.cz/kategorie/kalhotky-a-tanga?a_box=AffiliateKod


Propagace pomocí bannerů

Vhodným doplňkem k propagaci pomocí textových odkazů je propagace pomocí grafických bannerů. Těch máme k dispozici hned několik stovek, vybrat si tak můžete z několika různých velikostí a motivů.

Zvolení vhodné velikosti banneru

Jelikož máme v systému nahráno mnoho bannerů a vyznat se v tomto množství by bylo obtížné, doporučujeme filtrovat bannery podle rozměru, který se vám přesně hodí do designu vašeho webu.

filtrování bannerů podle rozměru

Z rozbalovacího menu si vyberte preferovaný rozměr a systém podle toho vyfiltruje bannery v dané velikosti. Z vyfiltrovaných bannerů si vyberte ten, který se vám líbí nejvíce a zkopírujte odkaz, který se nachází v sekci Váš odkaz, zkopírujte jej a umístěte na svůj web.

vložení banneru na web