neděle 12. července 2015

Návod, jak si zaregistrovat a nastavit doménu pro AFFILOshop

Dostalo se k nám pár dotazů, jak si koupit doménu a zprovoznit AFFILOshop.

Sám registruji domény u Subreg.cz, tak udělám návod na tohoto registrátora, jinde to bude víceméně podobné.


Jak si založit účet u Subreg.cz?

Účet si můžete zaregistrovat na úvodní stránce Subreg.cz pod odkazem Registrace Uživatele. Do registračního formuláře zadejte své fakturační údaje a zvolte si měnu, ve které budou vedeny ceny domén. Uživatelské heslo Vám bude zasláno na zadaný email.


Jak si zaregistrovat doménu?Doménu lze zaregistrovat po přihlášení na Subreg.cz v sekci: Nová objednávka -> Registrace doményZadávejte názvy domény, jakou byste chtěli, než najdete volnou, která se Vám líbí.

U domény nastavte NSSET na "Subreg.CZ" - měl by to být výchozí stav.Doménu je možné uhradit z kreditu nebo si můžete vygenerovat vyzvu k platbě, tzn. přejít na platbu domény platební kartou.

Jakmile bude doména zaregistrována (do 5 minut od platby u CZ domén), tak v menu Domény > Přehled objednávek uvidíte stav "Completed"


Nasměrování domény na AFFILO.cz

V menu Domény > Přehled objednávek klikněte na název svojí domény a dostanete se na základní informace o doméně.


Na obrázku vpravo dole jsou vidět 4 šedé boxy, klidněte na box "DNS zóna" a dostanete se na tuto stránku, ale pro Vaši zakoupenou doménu (v příkladu affiloshop.cz)Klikněte na záložku "DNS zóna"


Změňte IP adresu u "A" záznamu na "217.16.182.55" a potvrďte tlačítkem Uložit na konci řádku.CNAME záznam má již Subreg ve výchozím stavu nastaven správně a není potřeba jej měnit.

Dále tam jsou ještě položky pro nastavení emailů, tam nic měnit nepotřebujete, emaily zákazníkům řeší prodejce za Vás.

A to je vše.

Nyní můžete vyplnit objednávku Vašeho AFFILOshopu a my jej co nejdříve spustíme :-)


Tip: