středa 12. srpna 2015

Nasazení nástroje Search Console

Víte, že Google nabízí zdarma k dispozici nástroj Search Console (dříve Google Webmaster Tools), který vám prozradí zajímavé informace, které má o vašem webu Google k dispozici?

Pomocí tohoto nástroje zjistíte, zda je na web uvalena penalizace, uvidíte na které chybové stránky návštěvníci na vašem webu chodí, můžete zjistit, jaké na váš web vedou externí zpětné odkazy, zjistíte info o vnitřním linkbuildingu, zjistíte, na která klíčová slova chodí na váš web návštěvníci, kteří jsou přihlášení pomocí svého Google účtu (tato klíčová slova se v nezobrazují v Google Analytics). Prostě a jednoduše, jedná se o nástroj, který na každém svém webu musíte mít!

Získání měřícího kódu


Přihlaste se ke službě Search Console pomocí svého účtu Google a vpravo nahoře klikněte na tlačítko Přidat službu, kde nejdřív vyplňte URL adresu vašeho webu a následně pokračujte kliknutím na modré tlačítko Pokračovat.

Vložení měřícího kódu

Dostanete se stránku pro ověření, že je web skutečně pod vaší správou a že k němu máte přístup. Pokud provozujete katalog produktů, obsahový magazín či jiný formát webu, stáhněte si HTML soubor, který rozhraní nabízí, tento soubor nahrajte do kořenové složky požadovaného webu a klikněte na tlačítko Ověřit.

Vložení měřícího kódu pro Affilo shopy

Pokud provozujete Affilo shop, překlikněte v sekci pro ověření webu na volbu Alternativní metody a zvolte volbu Značka HTML. V zobrazeném řádku HTML kódu najděte část označenou content a kód vložený v uvozovkách celý zkopírujte (viz. červený rámeček).
Následně se přihlaste do rozhraní pro správu e-shopu (spravce.affilo.cz) a vlevo nahoře klikněte na tlačítko Moje e-shopy. Zobrazí se vám seznam e-shopů, které provozujete. Vyberte shop, který chcete sledovat a klikněte na tlačítko Služby.

Najděte položku Google, klikněte na tlačítko Nastavení, a dále pole Google Webmaster Tools ověření, do tohoto pole vložte zkopírovaný řetězec a nastavení uložte.


Nyní se opět vraťte k nástroji Search Console, kde ponechte vybranou volbu Značka HTML a klikněte na tlačítko Ověřit. Objeví se vám následující zpráva informující o úspěšném nastavení služby.Od této chvíle máte plně propojený svůj web se službou Search Console, která je využívána např. pro ověření majitele domény pro Google nákupy a jiné služby od Google.


Tip: